Rodyti viską

Kviečiame aktyviai diskusijai

Lietuvos Respublikos Seimas šių metų rugsėjo 18 dieną priėmė Kultūros tarybos įstatymą. Šis įstatymas palies kiekvieną Savivaldybę, kiekvieną aktyviai dirbančią kultūros instituciją. Tad raskite laiko diskusijai el. paštais ir forume.

Kultūros taryba priims sprendimus dėl kultūros ir meno projektų finansavimo, administruos Kultūros rėmimo fondą, skirs stipendijas meno ir kultūros kūrėjams, teiks siūlymus ir ekspertinę nuomonę kultūros ir meno politikos klausimais.

Kultūros tarybai vadovaus Vyriausybės paskirtas pareigūnas. Numatyta, kad jis bus skiriamas ketverių metų kadencijai ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Kultūros tarybos valdybą sudarys renkamų 10 narių, jos sudėtį ketveriems metams tvirtins Vyriausybė, o kandidatūras atrinks kultūros ir meno organizacijų deleguojami rinkėjai (tarp kurių yra ir mūsų asociacija). Taip pat šio įstatymo 10 str. 1 dalyje kalbama, kad taryba vadovaudamasis kultūros ir meno sričių bei teritorijų atstovavimo įvairovės principu, viešojo konkurso būdu atrenka ekspertus. Akcentuojama, kad taryba bendradarbiauja su valstybės ir savivaldybių institucijomis ir įstaigomis.

Numatyta, kad įstatymas dėl Kultūros tarybos steigimo įsigalioja nuo šių metų spalio, taip pat Vyriausybė įpareigota iki spalio 31 dienos įsigaliojimo priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus

Tad nelikite abejingi ir tarkimės. Siūlome ir kviečiame visus susipažinti su šiuo norminiu dokumentu ir konstruktyviai padiskutuoti. Kolega Algis Krutkevičius mano, kad mūsų išsakytos mintys įneš daugiau aiškumo dėl naujai priimto dokumento. O kas toliau? Ką daryti, kad jis paliestų ir regionus? Gal į diskusijas vėliau galėtume pakviesti ir kitas organizacijas, kūrėjus? Laukiame atsiliepiant.

Administratorius
Administratorius
Straipsnį patalpino asociacija Kultūros savivaldos kolegijos svetainės administratorius http://www.aksk.lt

Parašykite komentarą