Rodyti viską

Kreipimasis: Nenorime ir nebūsime kultūrinio gyvenimo užribyje

2013-ieji ypatingi visai Lietuvai, o kartu ir visoms savivaldybėms – Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai. Lietuvos Respublikos Seimas savo nutarimais paskelbė daug iškilių ir šalies kultūrai bei istorijai svarbių datų, įsibėgėja pasirengimo Lietuvos dainų šventei „Čia mano namai“ darbai.

Regionuose gyvenanti ir kurianti Lietuvos bendruomenė tam ruošiasi atsakingai: rengia projektus, dalyvauja Kultūros ministerijos ir Kultūros rėmimo fondo paskelbtuose konkursuose, atsakingai telkia partnerius ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Visa tai tam, kad išdidžiai ir solidžiai jaustumės visi – kūrybinė regionuose gyvenanti bendruomenė, menininkai profesionalai, mėgėjų meno kolektyvų dalyviai ir rėmėjai. Mes nebijome iššūkių. Mes už kaitą, ir nuolatinį atsinaujinimą, bet nebenorime ir nebūsime užribyje, kai sprendžiami visai kultūrinei bendruomenei svarbūs klausimai, nenorime, kad Lietuvos kultūrinis gyvenimas būtų sustabdytas dėl įstatyminių vingrybių, dažnai suprantamų tik patiems įstatymų kūrėjams, kad tarptautinėje erdvėje Lietuvos vardas ir vėl būtų minimas kaip blogas pavyzdys.

Siūlome skubos tvarka Lietuvos Respublikos Seimui priimti Kultūros tarybos įstatymo pataisą ir įteisinti 2013 metus, kaip pereinamąjį laikotarpį, leidžiantį tinkamai pasirengti Lietuvos kultūros tarybos įstatymo įgyvendinimui. Būtina pradėti 2013 m. kultūros projektų ir programų finansavimą, nelaukiant, kol pradės veikti Lietuvos kultūros taryba, ir nestabdyti kultūros vyksmo Lietuvoje. Esame įsitikinę, kad Kultūros ministerijos specialistai yra pasiruošę atsakingai įvertinti situaciją ir spręsti šių metų kultūros projektų įgyvendinimo vyksmą.

Susitelkime tam, kad įstatymai tarnautų Lietuvos žmonėms, o ne atvirkščiai.

Regionų kultūros bendruomenės vardu:

Asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ kanclerė Vilma Griškevičienė
Lietuvos kultūros centrų asociacijos vardu prezidentas Romas Matulis
Savivaldybių muziejų bendrijos pirmininkė Audronė Jakunskienė
Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininko pavaduotojas Petras Zurlys

Administratorius
Administratorius
Straipsnį patalpino asociacija Kultūros savivaldos kolegijos svetainės administratorius http://www.aksk.lt

Parašykite komentarą