Rodyti viską

Istorinės Prezidentūros naujasis projektas, kurio moto – pažinti, suprasti ir didžiuotis, kviečia oriai pasitikti moderniosios Lietuvos Respublikos 100-ąjį gimtadienį

Trokšdami didžiuotis dabartine nepriklausoma valstybe su unikalia kultūra ir stipriu tapatybės jausmu, turime kartu atrasti bendrą, vienijantį ir tvirtais saitais su šalies ir tautos praeitimi siejantį pagrindą džiaugtis tuo, kuo buvome ir kuo tapome.

Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios. Be Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918 – 1940) negyventume dabartinėje modernioje Lietuvos Respublikoje. Istorinė Prezidentūra kviečia pažinti, suprasti ir didžiuotis tuo, ką sukūrė mūsų seneliai ir proseneliai.

Šių metų Vasario 16-ąją Istorinė Prezidentūra pradėjo projektą „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“, kuris skirtas deramai pasirengti 100-ajam moderniosios Lietuvos Respublikos jubiliejui. Šio projekto dalyviai ne tik geriau pažins Lietuvos istoriją, bet kartu ir taps naujos parodos „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“, kuri Istorinėje Prezidentūroje bus atidaryta 2018 m. vasario 16 d., bendraautoriais.

Dalyvauti projekte galima apsilankius muziejuje (Vilniaus g.33) arba www.istorineprezidentura.lt.

Projektas susideda iš penkių etapų. Ketverius metus iš muziejaus istorikų pasiūlytų 400 įvykių projekto dalyviai išrinks 100 pačių reikšmingiausių, o 5-ajame, paskutiniame etape, juos sureitinguos. Šiais metais startuoja pirmasis etapas, kurio metu projekto dalyviai balsuoja už reikšmingiausius 1918 – 1922 m. įvykius.

Balsuodami internetinėje svetainėje www.istorineprezidentura.lt projekto dalyviai ras visų 1-ojo etapo šimto įvykių trumpus aprašymus, jų iliustracijas. Projekto medžiaga rekomenduojame pasinaudoti ir istorijos pamokų metu, kviesdami moksleivius individualiai ar kartu susipažinti su pristatomais įvykiais, vertinti ir diskutuoti apie jų svarbą besikuriančiai jaunai valstybei bei balsuoti.

Tarp atrinktųjų įvykių yra ne tik svarbūs to laikotarpio politiniai ir valstybiniai įvykiai, tačiau ir svarbiausios akimirkos iš sporto, kultūros, visuomeninio gyvenimo. Tokia atrinktų įvykių įvairovė leidžia susidaryti sodresnį Pirmosios Lietuvos Respublikos laikmečio pojūtį ir įvertinti to meto visuomenės pasiekimus bei jų įtaką šiandieninei Lietuvai.

Pažinti, suprasti ir didžiuotis – vienas geriausių būdų kurti orią Lietuvos ateitį. Kurkime ją kartu!

Istorinės Prezidentūros informacija

Administratorius
Administratorius
Straipsnį patalpino asociacija Kultūros savivaldos kolegijos svetainės administratorius http://www.aksk.lt

Parašykite komentarą