Rodyti viską

Susitikimas su Premjeru

Vakar, gegužės 20 dieną, įvyko šešių Lietuvos kultūros asociacijų vadovų susitikimas su Premjeru Algirdu Butkevičiumi, kurio metu kalbėta apie kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimo būtinybę. Jame dalyvavo ir Vilma Griškevičienė, asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ kanclerė. Susitikimą padėjo organizuoti ir kolegiškai palaikė Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai Faustas Latėnas.

Visų asociacijų vardu V.Griškevičienė išsamiai pristatė kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimų problemą ir pasekmes su kuo susiduria savivaldybės. Premjeras išklausė ir pasiūlymus, kaip iš esmės spręsti šią problemą. Susitarta, kad Kultūros ministerijos siūlymu tikslinės lėšos, 65 mln. litų, bus jau formuojamame 2014 m. biudžete.

Skubos tvarka bus sudaroma darbo grupė, kuri rengs ilgalaikę kultūros darbuotojų atlyginimo kėlimo programą, kurios tikslas pasiekti, kad profesionalių, kūrybiškai ir kvalifikuotai dirbančių kultūros darbuotojų atlyginimai pasiektų pedagogų atlyginimus. Darbo grupė programos projektą turi pateikti Vyriausybei svarstyti iki 2013 metų liepos 15 dienos.

Susitikime su Premjeru kalbėta ir apie būtinybę 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų lėšas skirti tiesiogiai kultūros sektoriui. Šiuo metu vyksta intensyvūs darbai, apie tai kalbama įvairiuose lygiuose, dalinamasi užsienio šalių patirtimi. Kaimyninės šalys Latvija, Estija, Lenkija turi puikių pavyzdžių, kaip Kultūros ministerijos administruoja ES lėšas, skirtas kultūrai.

Dialogas prasidėjo. Lauksime konkrečių veiksmų.

Administratorius
Administratorius
Straipsnį patalpino asociacija Kultūros savivaldos kolegijos svetainės administratorius http://www.aksk.lt

Parašykite komentarą