Rodyti viską

Lietuvos miesteliuose – spalvingos diplomatų sukauptos parodos

2012 m. rugsėjį Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamentas (LAAAOD) pradėjo įgyvendinti iniciatyvą – departamento turimų parodų eksponavimą Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Tuo metu buvo siūloma pasirinkti iš 4 parodų – „Afrika diplomatų akimis“, „Lotynų Amerikos žmonės ir jų gyvenimai“, „Lietuvos Jeruzalė: Laikmečiai ir žmonės“ ir „Dykumoje“. Per metus turimos ekspozicijos pasipildė 4 naujomis parodomis – „Afganistanas“, „Siera Leonė“, „Indijos atspindžiai“, „Haru ir Mina“.

Visos ekspozicijos yra labai spalvingos, įsimintinos, puikiai atspindinčios departamento kuruojamų valstybių margumą, įvairovę, panašumus ir skirtumus.

Per metus parodos buvo eksponuotos 32 kartus, aplankė 17 skirtingų Lietuvos vietų. Paroda „Lietuvos Jeruzalė: Laikmečiai ir žmonės“ buvo iškeliavusi net iki Lietuvos ambasados Baltarusijoje. Keliuose parodų pristatymuose dalyvavo LAAAOD diplomatai kartu su parodų autoriais. Sulaukta daugybės gerų atsiliepimų ir padėkų.

Tęsdamas puikiai prigijusią ir visuomenei švietėjišku požiūriu labai naudingą tradiciją, LAAAOD ketina ir toliau siūlyti Lietuvos universitetams, miestų ir miestelių kultūros ir švietimo centrams, bibliotekoms ir kitoms įstaigoms galimybę iš arčiau susipažinti su mažai žinomais, bet tokiais įdomiais ir vaizduotę skatinančiais Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos regionais.

Informacija iš Užsienio reikalų ministerijos

Administratorius
Administratorius
Straipsnį patalpino asociacija Kultūros savivaldos kolegijos svetainės administratorius http://www.aksk.lt

Parašykite komentarą