Rodyti viską

MES UŽ!

Asociacija Kultūros savivaldos kolegija prisijungia prie priminimo akcijos „Neužmirštuolės” (dailininkas G.Grigas) su viltimi, kad atlyginimai kultūros darbuotojams bus padidinti. 

„Globalėjančiame pasaulyje nacionalinio saugumo ir sutarimo reikalu tampa ir tapatybės išsaugojimas. Kol kas tai labiau rūpi tik patriotines dainas, lino ir duonos kelius bei lietuvišką knygą gaivinantiems entuziastams ar už pašalpos dydžio algą dirbantiems bibliotekininkams. (…) Todėl pats laikas valstybiniu lygiu apsispręsti ir dėl kultūros paveldo apsaugos, ir dėl gimtosios kalbos puoselėjimo, ir dėl tinkamo kultūros finansavimo“.

Iš Prezidentės DALIOS GRYBAUSKAITĖS metinio pranešimo 2012 m.

243. Didinsime efektyviai ir kokybiškai dirbančių kultūros darbuotojų motyvaciją, nuosekliai kelsime kultūros darbuotojų atlyginimus.

Iš Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko ALGIRDO BUTKEVIČIAUS pateiktos Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos. Seime pritarta 2012 m. gruodžio13 d. Nr.XII-51

„Aš labai apgailestauju, kad kultūros sektorius buvo paraštėje, kai kiti sektoriai sugebėjo išsikovoti aukštesnius atlyginimus. Šiandien atlyginimų atotrūkis yra milžiniškas, todėl mūsų užduotis, kad kultūros darbuotojai ne emigruotų iš Lietuvos, o galėtų gyventi oriai savo gimtinėje ir puoselėtų kultūrą už atlygį, kurio yra verti. Mes pradedame derybas su visomis atsakingomis institucijomis ir pabrėžiu, kad kultūra yra tas pamatas, ant kurio laikosi visa šalis, o kultūros darbuotojai yra atsakingi už kultūros sklaidą ir prieinamumą bendruomenėse“.

LR kultūros ministras ŠARŪNAS BIRUTIS. Iš LR Kultūros ministerijos 2013-01-17 naujienų

 

Administratorius
Administratorius
Straipsnį patalpino asociacija Kultūros savivaldos kolegijos svetainės administratorius http://www.aksk.lt

Parašykite komentarą